بلاگ

سنگ آنتیک چیست؟

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ آنتیک به سنگ‌های گفته می‌شود که از کنار هم قرار گرفتن قطعات و خرده سنگ‌ها در کنار هم ایجاد شود. این قطعات و خرده سنگ‌ها بوسیله‌ی چسب‌هایی با پایه رزینی به هم متصل می‌شوند و محصول این فرایند، ایجاد سنگی با خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد و بسیار زیبا می‌باشد که همان سنگ آنتیک است. به طور معمول این سنگ‌ها از سنگ‌های طبیعی تراورتن و مالون تشکیل می‌شوند که بدون ایجاد تغییر در رنگ،تنها با هنر دست و به طور طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها به دو صورت در بازار عرضه می‌شوند، طبیعی و مصنوعی. سنگ‌های آنتیک طبیعی حاصل اتصال خرده‌ سنگ‌های طبیعی با جنس، رنگ و اندازه‌های مختلف هستند که معمولا از تراورتن برای ساخت آن‌ها استفاده می‌کنند. سنگ آنتیک مصنوعی از سمنت پلاست تولید شده و جنس و رنگ خاصی دارد. این سنگ در سایزهای متنوعی تولید می‌شود و نیاز به برش کاری زیادی ندارد. سنگ‌های آنتیک مصنوعی متخلخل نیستند به همین دلیل مقاومت و دوام بالایی دارند و به دلیل کم بودن فضاهای خالی به هیچ وجه در آن‌ها قارچ و باکتری جمع نمی‌شود. اگر مطالعه مطلب ” سنگ آنتیک چیست؟ “ برای شما مفید و جالب توجه است در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

مزایا و معایب سنگ آنتیک

سنگ‌های آنتیک دارای تنوع بالا و مدل‌های مختلفی هستند و می‌توان آن‌ها را در طرح‌های گوناگون روی دیوار چید. فرایند نصب و اجرای آن‌ها ساده است و روی انواع دیوارها هم چون دیوار گچی، سرامیکی، سیمانی، بتنی و … قابلیت نصب شدن دارند. قیمت این سنگ‌ها با توجه به مقاومت، کیفیت و تنوعی که دارند بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد و هم چنین پرتی کمی در هنگام نصب دارند. در ضمن این سنگ‌ها از مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی، آتش سوزی و ساییدگی برخوردارند. اما هیچ چیزی بدون عیب نیست. از معایب سنگ‌های آنیک به عدم رنگ پذیری آن‌ها می‌توان اشاره نمود و اگر قصد تغییر دکوراسیون را داشته باشید باید این سنگ‌ها از روی دیوار کنده شوند ودر ضمن در سقف قابل استفاده نمی‌باشند. از دیگر معایب این سنگ‌ها به وزن بالای آن‌ها و خطرآفرینی در هنگام زلزله می‌توان اشاره نمود.

انواع سنگ آنتیک

سنگ آنتیک در مدل‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند که عبارتند از مدل قیچی، مالون، رودخانه‌ای، روتری، بادبر، پازل لب صاف، پازل لب پر، پازل نامنظم، پازل چرمی، پازل الوان، طرح آجر، سوپر براش، حاشیه و سه بعدی.

نحوه‌ی تمیز کردن سنگ آنتیک

در گذشت زمان سنگ‌ها ممکن است کثیف شوند. می‌توان برای تمیز کردن آن‌ها از محلول غلیظ صابون و یا شوینده‌ها یا آب و برس استفاده نمود. بهتر است از برس سیمی استفاده نشود چراکه سطح سنگ‌ ها دچار آسیب می‌شود. در ضمن سطوح سنگی را با اسید و یا محصولات پایه‌ی اسیدی تمیز نکنید.

کاربردهای سنگ آنتیک

از سنگ آنتیک می‌توان برای دیوار بین کابینتی دیوار آشپزخانه، دیوار پشت تلوزیون، کف و دیوار پوش راه پله نمای ساختمان‌ها، دیوار بالای شومینه و … استفاده نمود. این سنگ با ظاهر منحصر به فردی که دارد، دکوراسیون شما را بسیار جذاب و خاص می‌کند. با توجه به مجموعه مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد و هم چنین قیمت مناسبی که  این سنگ‌ها دارند، برای طراحی داخل و خارج ساختمان بسیار مناسب و به صرفه هستند. اگر مطالعه مطلب ” سنگ آنتیک چیست ؟ “ برای شما مفید بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما با ” مگا استون “ همراه باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *