بلاگ

حمل صحیح سنگ اسلب

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

حمل صحیح سنگ اسلب

سنگ اسلب به سنگ‌هایی با ابعاد بزرگ گفته می‌شود که از ابعاد 80 سانتی متر به بالا موجود می‌باشد. بیشتر سنگ‌های ساختمانی را می‌توان در این ابعاد فراوری و تولید کرد. به جز سنگ مرمر که برای حمل و جابه جایی آن باید دقت بسیاری خرج شود مابقی سنگ‌های اسلب را می‌توان با رعایت مجموعه‌ای از اصول و قوانین با خیال راحت از کارخانه تا محل استفاده حمل نمود. به طور کلی استفاده از سنگ اسلب نسبت به دیگر سنگ‌ های ساختمانی مزایایی دارد که از جمله این مزایا به استحکام بیشتر، زیبایی منحصر به فرد، کاهش ضایعات، دقت و کیفیت بالا در برش، تنوع بالا در طرح و رنگ، قابلیت ایجاد صفحات بوک مچ و فورمچ می‌توان اشاره نمود. کشور ما به دلیل وجود منابع معدنی و معادن گسترده یکی از خاستگاه‌های سنگ در جهان به شمار می‌رود. از جمله معادن سنگی ایران به معدن سنگ مرمریت، سنگ مرمر، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و… می‌توان اشاره نمود. اگر مطالعه مطلب ” حمل صحیح سنگ اسلب “ برای شما مفید و جالب توجه است، در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

شیوه حمل سنگ اسلب

در ابتدا از کارخانه آغاز می‌کنیم. در این مرحله پس از فراوری سنگ مورد نظر در ابعاد اسلب و برش دادن آن‌ها ، پالت بندی خواهند شد که در اینجا از دو نوع پالت استفاده می‌شود؛ پالت‌های چوبی و پالت‌های فلزی و دلیل استفاده از این پالت‌ها را می‌توان استحکام و عدم حرکت کردن آن‌ها نام برد. پس از حمل پالت‌های اسلب از کارخانه به محل کار، تخلیه آن از طریق جرثقیل صورت گرفته و در این بخش باید دقت کافی صورت بگیرد تا کمترین صدمه به سنگ‌ها جابه جا شده وارد شود چراکه با شکستن بخشی از آن دیگر قابلیت استفاده را نداشته و ضرر بزرگی وارد می‌شود. در جابه جایی ورق‌های اسلب نیز هواره سعی کنید که از مجریان و پیمانکارانی کمک بگیرید که تبحر و مهارت کافی و لازم را داشته باشند چون جابه جایی و هم چنین کارکردن با سنگ اسلب و نصب آن با سایر سنگ‌های ساختمانی متفاوت است.

کاربردهای سنگ اسلب

می‌توان گفت امروزه پرطرفدارترین سنگ‌های ساختمانی سنگ‌های اسلب هستند. این سنگ‌ها در بخش‌های مختلف داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شوند و به آن‌ها زیبایی منحصر به فرد و خاصی می‌دهند. از جمله موارد کاربرد این سنگ‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

  • فضای داخل ساختمان
  • سنگ فرش و کف پوش هال و پذیرایی
  • کف پوش کف لابی و سالن‌های ورودی
  • دیواره‌های داخلی ساختمان
  • دیواره شومینه
  • دیواره آسانسور
  • فضای پشت تلوزیون
  • مراکز و ساختمان‌های تجاری لوکس
  • سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های لوکس
  • و…

انواع سنگ اسلب

سنگ‌های اسلب تنوع و طرح‌های بسیار بالا و زیادی دارند. از جمله پرطرفدارترین سنگ‌های اسلب به سنگ اسلب گرانیت، سنگ اسلب کوارتز، سنگ اسلب مرمر، سنگ اسلب تراورتن، سنگ اسلب اونیکس و… می‌توان اشاره نمود. در حال حاضر فراوری سنگ به شیوه اسلب بر روی بسیاری از سنگ‌ها قابلیت اجرا دارد و در فضاهای مختلف می‌توان از آن استفاده نمود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت سنگ سازی و ایجاد متدهای جدید از سوی معماران و طراحان، استفاده از سنگ اسلب نیز روز به روز بیشتر می‌شود. اگر مطالعه مطلب ” حمل صحیح سنگ اسلب “ برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *