بلاگ

نصب سنگ اسلب نما

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

نصب سنگ اسلب نما

سنگ اسلب از پرطرفدارترین سنگ‌های ساختمانی است که امروزه بسیار مورد توجه معماران و کارفرمایان می‌باشد. برای استفاده از این سنگ شما باید ابتدا بر اساس نوع کاربری و محل استفاده‌ی سنگ، به انتخاب سنگ مورد نظر بپردازید. برای مثال اگر هدف شما عبور نور از سنگ اسلب است باید سنگ‌هایی هم چون مرمر و اونیکس را انتخاب کنید. نکته بعدی توجه به رنگ سنگ انتخابی است، باید سعی کنید سنگی را انتخاب کنید که کاملا با طراحی و دکوراسیون شما هم خوانی داشته باشد چراکه در صورت اشتباه در انتخاب نوع سنگ، به دلیل سختی جابه جایی و نصب و هم چنین هزینه بالا، تا حدودی جابه جایی سنگ غیر ممکن است. پس در نتیجه بهترین کار قبل از خریداری سنگ، شبیه سازی فضای مورد نظر با سنگ انتخابی است. سختی و مقاومت سنگ، دانه بندی سنگ، میزان تخلخل، میزان جذب آب و … از جمله مواردی هستند که باید با توجه به کاربری و محل استفاده سنگ اسلب به آن‌ها توجه نمود. در ادامه مطلب ” نصب سنگ اسلب نما “ با ما همراه باشید.

چگونگی نصب سنگ اسلب در نما

برای نصب اسلب بر روی نمای ساختمان و اجرای آن با توجه به حساسیت بالای سنگ اسلب و ابعاد بزرگ ان نیاز به تجهیزات بسیار پیشرفته و استاندارد می‌باشد. پس با توجه به وزن و ابعاد سنگ اسلب مورد استفاده برای حمل و جابه جایی سنگ‌ها به محل اجرا از جرثقیل و یا تاور استفاده می‌شود. برخلاف دیگر فضاهایی که از سنگ اسلب در آن‌ها استفاده می‌شود هم چون دیواره سرویس‌ها و یا دیواره لابی و… برای نصب سنگ اسلب نما باید از مهارت‌های بالاتری برخوردار بود و تمام نکات ایمنی را رعایت کرد، نکاتی هم چون فاصله داربست‌ها از نما، استفاده از کمربند ایمنی، زیرسازی کار، تخته، داربست‌ها و…. شاسی کشی نما نیز باید به گونه‌ای باشد که کاملا تراز بوده و هیچ گونه ناشاقولی نداشته باشد چراکه در مرحله نصب سنگ دچار مشکل شده و ادامه نصب را غیر ممکن می‌سازد.

نصاب سنگ اسلب نیز باید مهارت کافی داشته باشد و در حین نصب سنگ اسلب توجه کند که کاملا چسب‌های پشت سنگ اسلب با سنگ درگیر شده و محکم چسبیده باشد چراکه اگر تعداد چسب‌های پشت سنگ اسلب کم باشد یا خوب با سنگ درگیر نشده باشند عمر ماندن سنگ اسلب بر رو نما کم شده و خسارات غیر قابل جبرانی را به بار می‌آورد. برای نصب نمودن سنگ‌های زیر سقفی نه تنها باید از چسب استفاده بیشتری شود بلکه باید در کنار چسب از اسکوپ جوش نیز استفاده شود.

این گونه اسکوپ با نبشی 4 انجام می‌گردد به طوری که چند نقطه از پشت سنگ اسلب را با دستگاه سنگ فرز چاک افقی 15 سانتی متری زده و نبشی‌های 4 سانتی را با چسب درون آن قرار می‌دهند. در ضمن نصاب سنگ اسلب باید دقت داشته باشد که سنگ‌های زیر سقفی به گونه‌ای نصب گردند که آب باران به زیر سقف‌ها نفوذ نکند. نکته بسیار مهم در نصب سنگ اسلب نما استفاده از چسبی است که استانداردهای بین المللی و تائیدیه‌های لازم را داشته باشد. اگر مطالعه این مطلب برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *