بلاگ

نصب سنگ اسلب کف

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

نصب سنگ اسلب کف

سنگ اسلب به دسته‌ای از سنگ‌های ساختمانی گفته می‌شود که از سایز حداقل 80 سانتی متر به بالا تولید می‌شوند و فراوری و تولید این سنگ‌ها از طریق ابزارهای مخصوصی هم چون خطوط اره و مولتی وایر صورت می‌گیرد. به کار بردن واژه‌ی اسلب برای این سنگ‌ها از آن جهت می‌باشد که سطح بزرگی از سنگ را به صورت یک پارچه نمایان می‌کند و این امر سبب می‌شود تا طرح و نقش سنگ که به صورت طبیعی شکل گرفته، در یک قاب به زیبایی خود را نشان دهد. سنگ‌های اسلب به صورت استاندارد غالبا در ضخامت 2 و 3 سانتی متر در ایران تولید و فراوری می‌شوند که هر کدام خواص و کاربری مخصوص به خود را دارند. از انواع سنگ‌های ساختمانی که می‌توان آن‌ها را به صورت اسلب فراوری کرد به سنگ مرمریت، سنگ مرمر، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و … می‌توان اشاره نمود. در ادامه مطلب ” نصب سنگ اسلب کف “ به بررسی ویژگی‌ها و چگونگی نصب این سنگ‌ها می‌پردازیم. اگر به این مطلب علاقمند هستید در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

حمل و جابه جایی سنگ اسلب

با توجه به ابعاد سنگ اسلب و بزرگی این سنگ‌ها، جابه جایی، حمل و نصب این قبیل سنگ‌ها نسبت به سایر سنگ‌ها متفاوت بوده و تا حدی مشکل است و نیاز به ابزار پیشرفته و افراد متخصص و ماهر دارد. پروسه حمل و نصب سنگ اسلب نیازمند برنامه ریزی دقیق قبل از اجرا می‌باشد تا بدون کمترین خسارتی صورت پذیرد. در ابتدا باید سنگ مورد نظر خود را با توجه به محلی که می‌خواهید از آن استفاده کنید و ویژگی‌های مورد نیاز انتخاب کنید برای مثال اگر هدف شما عبور نور است سنگ‌هایی هم چون مرمر و تراونیکس برای شما مناسب است. نکته حائز اهمیت بعدی این است که سعی کنید در انتخاب سنگ رنگی را استفاده کنید که با طراحی و دکوراسیون شما هم خوانی داشته باشد چرا که اشتباه در انتخاب سنگ به دلیل سختی که جابه جایی و نصب سنگ اسلب دارد و هم چنین هزینه بالایی که دارد تقریبا غیر ممکن است. پس مناسب ترین روش این است که قبل از شروع به کار فضای مورد نظر شبیه سازی شود.

طریقه نصب سنگ اسلب در کف ساختمان

یکی از موارد پرکاربرد استفاده از سنگ اسلب، استفاده از آن در کف ساختمان است. نصب سنگ اسلب در کف ساختمان نیازمند مراحل و پیش نیازهای فنی و محیطی است. مکانی که قرار است نصب سنگ اسلب در آن صورت بگیرد باید کاملا هموار و یکدست باشد تا سنگ اسلب استفاده شده دچار شکستگی نشود و شاید بتوان گفت دشوارترین بخش نصب سنگ اسلب کف، همین قسمت می‌باشد. نکته و چالش مهم دیگر انتخاب سنگ اسلب مناسب برای کف ساختمان است. برای این کار یک سری پارامترها باید در نظر گرفته شود. از جمله این پارامترها توجه به کارایی ساختمان (مثلا اینکه ساختمان اداری، تجاری و یا … است)، هارمونی رنگی مورد نظر، بودجه کارفرما و … می‌باشد. نکته مهم دیگر این است که سنگ مورد نظر شما قابلیت فراوری به صورت اسلب را داشته باشد. بعد از گذراندن مراحل انتخاب و بررسی همه جوانب برای استفاده از سنگ مورد نظر، به مرحله‌ی آخر که در واقع مرحله به ثمر نشستن همه‌ی تلاش‌های صورت گرفته است می‌رسیم. در این مرحله مهم ترین نکته استفاده از افراد متخصص و ماهر در این زمینه و هم چنین مواد و چسب‌های استاندارد و با کیفیت بالا برای نصب سنگ می‌باشد. اگرمطالعه مطلب ” نصب سنگ اسلب کف “ برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *