بلاگ

نحوه اجرای سنگ اسلب

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

نحوه اجرای سنگ اسلب

سنگ اسلب به سنگ‌های ساختمانی با ابعاد بسیار بزرگ گفته می‌‌شود. این سنگ‌ها در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و حداقل عرض آن‌ها 80 سانتی متر می‌باشد. سنگ‌ها پس از استخراج از معادن به کارخانه‌های سنگ بری فرستاده می‌شوند و در کارخانه‌های سنگ بری در ابعاد و اندازه‌های بسیار متنوعی سنگ‌ها را برش می‌دهند. سنگ اسلب باید با ضخامت بسیار دقیق، شفافیت و دقت بسیار بالا ساب زده شود و برش آن نیز باید کاملا یکنواخت و بسیار دقیق باشد تا شرایط و کیفیت لازم برای عرضه در بازار جهانی را داشته باشد. سنگ اسلب در قسمت‌های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آن به استفاده در کف ساختمان، دیوارهای منازل، دیوار شومینه، در لابی ساختمان‌ها، در حمام و توالت‌های لوکس و … می‌باشد. ضخامت استاندارد سنگ اسلب 2 سانتی متر می‌باشد. در ادامه مطلب ” نحوه اجرای سنگ اسلب “ به چگونگی اجرای این سنگ در ساختمان‌ها می‌پردازیم. اگر مطالعه این مطلب برای شما مفید و جالب توجه است در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

چگونگی نصب سنگ اسلب

سنگ اسلب از آن جهت مطرح و مورد توجه طراحان و سازندگان است که سطح بزرگی از سنگ را به صورت یکپارچه نمایان می‌کند و موجب خواهد شد تا طرح و نقش سنگ که به طور طبیعی شکل گرفته است در یک قاب خود را در معرض نمایش قرار دهد. تقریبا تمام انواع سنگ‌های ساختمانی را می‌توان در ابعاد اسلب فراوری و تولید کرد که در این میان می‌توان به سنگ مرمریت، سنگ مرمر، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و… اشاره کرد. با توجه به ابعاد سنگ اسلب با سایر سنگ‌ها، جابه جایی، حمل و هم چنین نصب این سنگ‌ها تا حدودی مشکل است و نیازمند تخصص ویژه‌ای است. برای نصب این سنگ نیازمند برنامه ریزی دقیقی قبل از اجرا است. ابتدا باید سنگ مورد نظر را انتخاب کنید و سپس هدف خود برای انتخاب این سنگ را بررسی کنید برای مثال اگر هدف شما عبور نور از سنگ است، سنگ‌هایی هم چون مرمر و تراونیکس برای شما مفید است. در ادامه سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون شما هارمونی داشته باشد چرا که اگر اشتباهی در این مورد صورت پذیرد به دلیل سختی جابه جایی و نصب و هم چنین هزینه بالا تا حدودی جابه جا کردن آن غیر ممکن است. پس بهترین کار قبل از نصب سنگ اسلب شبیه سازی فضای مربوطه با کمک افراد متخصص است.

نصب سنگ اسلب بر روی دیوار

از مهم ترین موارد استفاده سنگ اسلب استفاده از این سنگ در بدنه ساختمان است. برای نصب و اجرای این سنگ روی دیوار نیاز به افراد متخصص است. به طور مثال برای نصب سنگ اسلب مرمر بر روی دیوار باید به این نکته توجه نمود که هدف از استفاده از این سنگ، عبور نور می‌باشد در نتیجه باید نوع مصالح به کار رفته متفاوت باشد و با این کاربری هم خوانی داشته باشد.

نصب سنگ اسلب در کف ساختمان

برای نصب سنگ اسلب کف، نیاز به پیش نیازهای فنی و محیطی است. مکان مورد نظر باید کاملا هموار و یکدست باشد تا اسلب مورد استفاده دچار شکستگی نشود. برای نصب سنگ اسلب کف باید به مواردی برای انتخابی مناسب توجه نمود از جمله کارایی ساختمان، زمینه رنگ انتخابی و هم چنین بودجه در نظر گرفته شده است. سنگ اسلب باتوجه به زیبایی منحصر به فردی که دارد روز به روز بیشتر مورد توجه طراحان و کارفرمایان قرار می‌گیرد و پرطرفدارتر می‌شود. اگر مطالعه مطلب ” نحوه اجرا سنگ اسلب “ برای شما مفید بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *