بلاگ

اجرای سنگ اسلب

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 25, 2020

اجرای سنگ اسلب

سنگ اسلب به دسته‌ای از سنگ‌های ساختمانی گفته می‌شود که سایز آن‌ها حداقل بیشتر از 80 سانتی متر می‌باشد و فرایند فراوری این سنگ‌ها، با سایر سنگ‌های موجود در بازار متفاوت است. برش این سنگ‌ها از طریق خطوط خط اره و مولتی وایر صورت می‌گیرد. از دلایل مطرح بودن این سنگ می‌توان به سطح بزرگ و یکپارچه این سنگ‌ها اشاره کرد که موجب می‌شود طرح و نقش سنگ‌ها که به طور طبیعی ایجاد شده است در یک قاب به نمایش در آید. این سنگ‌ها در ایران در ضخامت‌های 2 و 3 سانتی متر تولید و فراوری می‌شوند که هر کدام کاربری مخصوص خود را دارند. از انواع سنگ‌های ساختمانی که به صورت اسلب تولید می‌شوند می‌توان به سنگ‌های ساختمانی مرمر، تراورتن، گرانیت و… اشاره کرد که هر کدام با توجه به خصوصیات و ویژگی‌هایی که دارند، در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شوند. اگر مطلب ” اجرای سنگ اسلب ” برای شما جالب است، در ادامه با ” مگا استون ” همراه باشید.

نحوه نصب سنگ اسلب نما

برای اجرا و نصب سنگ اسلب نما، باید از تجهیزات بسیار پیشرفته و استانداردی استفاده کرد. برای حمل این سنگ‌ها به محل اجرای پروژه‌ها با توجه به وزن و ابعادی که دارند، می‌توان از جرثقیل یا تاور استفاده نمود. برای نصب این سنگ‌ها باید ار مهارت بالایی برخوردار بود و تمامی نکات ایمنی باید رعایت شود. نکاتی هم چون زیرسازی مناسب کار، فاصله‌ی مناسب داربست‌ها از نما، استفاده از کمربند ایمنی و…. هم چنین شاسی کشی نما باید به گونه ای باشد که کاملا تراز باشد، در غیر این صورت در مرحله نصب سنگ دچار مشکل شده و ادامه‌ی نصب امکان پذیر نمی‌باشد. در ضمن نصاب سنگ باید در حین کار به این نکته توجه داشته باشد که چسب‌های پشت سنگ اسلب با سنگ کاملا درگیر شده باشند، چراکه اگر تعداد چسب‌های پشت سنگ اسلب کم باشد و خوب با سنگ درگیر نشده باشند، دوام و عمر نگهداری سنگ اسلب در نما کم می‌شود و ممکن است باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری شود. مجریان و کار فرمایان محترم باید به این نکته توجه کنند که برای نصب سنگ اسلب در نما باید حتما از چسبی استفاده کنند که تائیدیه‌های لازم را داشته باشد و از خریداری چسب‌های متفرقه موجود در بازار برای نصب سنگ اسلب خودداری کنند. نکته‌ی قابل ذکر دیگر این است که برای جوشکاری و شاسی کشی نما، شاسی باید مستقیم به ستون‌های ساختمان جوش خورده باشد و در ضمن اگر ساختمان بتنی است با استفاده از وال پست از میلگرد‌های درون ستون بتنی کمک بگیرند تا وزن سنگ‌های مورد استفاده بیشتر بر روی ستون‌های ساختمان باشد.

نحوه نصب سنگ اسلب کف

یکی از اصلی ترین موارد استفاده از سنگ اسلب، استفاده از این سنگ در کف سازی می‌باشد. این سنگ‌ها به خاطر تراکم بالایی که دارند برای کف ساختمان‌های تجاری، اداری، مسکونی و… کاربرد بسیاری دارند. این سنگ‌ها به خاطر دوام و استحکام بالایی که دارند، در رفت و آمدها و تردد های زیاد دچار آسیب نمی‌شوند. قدرت ساب پذیری سنگ‌های اسلب بسیار بالاست به طوری که اگر بعد از چند سال دوباره ساب بخورند،  همان کیفیت اولیه را خواهند داشت. یکی از نکات مهم در نصب سنگ اسلب کف این است که کارفرمایان محترم باید پس از نصب سنگ اسلب، برای بندکشی سنگ‌ها از رزین مخصوص همان سنگ اسلب استفاده کنند. برای نصب سنگ اسلب باید حتما به این نکته توجه داشت که از چسب بتن برای اضافه کردن دوغاب زیر سنگ اسلب استفاده نمود. هم چنین در شروع نصب باید به این نکته توحه داشت که سطح زیر سنگ کاملا گونیا و تراز باشد و سپس شروع به نصب کرد. در ضمن در پایان هر روز از نصب سنگ اسلب در کف، نصاب باید حتما سنگ‌های نصب شده را آب دهد تا استحکام آن‌ها بیشتر شود.

اگر مطالعه مطلب ” اجرای سنگ اسلب “ برای شما مفید وجالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *