بلاگ

نصب سنگ اسلب در ارتفاع

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

نصب سنگ اسلب در ارتفاع

سنگ‌ها به خصوص سنگ اسلب، از جمله پرطرفدارترین متریال‌ها در صنعت ساخت و ساز هستند که موجب بخشیدن زیبایی چندان به محیط می‌شوند. از پرکاربردترین سنگ‌ها در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان، به سنگ اسلب می‌توان اشاره نمود. سنگ اسلب در دو مدل سنگ اسلب طبیعی و سنگ اسلب مصنوعی تولید و فراوری می‌شود که شایان ذکر است که سنگ اسلب طبیعی، ماندگاری و زیبایی بیشتری  دارد اما قیمت بیشتری دارد. تولید و فراوری سنگ اسلب با توجه به اینکه این سنگ در ابعاد بزرگی تولید می‌شود، دشوار است و هزینه‌های بالایی دارد. برای تولید و فراوری سنگ اسلب از دستگاه‌های مخصوصی هم چون اره و وایرکات استفاده می‌شود. در این روش اسلب خام به صورت حرکت رفت و برگشتی بوسیله تیغه مخصوص ورقه ورقه می‌شود. ابعاد سنگ اسلب عمدتا از عرض 80 سانتی متر به بالا می‌باشد. در ادامه مطلب ” نصب سنگ اسلب در ارتفاع “ به بررسی چگونگی نصب این سنگ می‌پردازیم. اگر مطالعه این مطلب برای شما مفید است، در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

علت ریزش سنگ‌های ساختمانی

  • نشست ساختمان: اولین دلیل ریزش سنگ در ساختمان‌های نوساز، نشست ساختمان است یعنی اینکه بار زیاد ساختمان و تعداد طبقات باعث می‌شود به سنگ‌های نما فشار آمده و یک یا چند سنگ از نما بیرون می‌زند و باعث خسارات جبران ناپذیری می‌شود. به طور معمول این نشست‌ها باعث ترک در سنگ‌های نما می‌شود که در نما قابل رویت اند.
  • استفاده از سیمان خشک: در این روش سنگ‌ کاری نما برای سرعت بخشیدن در اجرای سنگ کاری نما بعد از ریختن ملات پشت سنگ، روی آن سیمان خشک می‌ریزند. استفاده از سیمان خشک باعث می‌شود که آب ملات کشیده شود و ملات زودتر خشک شود و سرعت اجرا بالا رود. در واقع این کار روند استاندارد سنگ‌ کاری را خراب می‌کند.
  • اسکوپ نکردن سنگ نما: این روش در قدیم به این صورت بود که سنگ‌های کوچکی را بوسیله چسب سنگ به پشت سنگ‌ها می‌چسباندند که به این کار لقمه می‌گفتند. در حال حاضر این روش متفاوت شده و به این صورت است که شیارهایی را در پشت سنگ بوسیله دستگاه فرز ایجاد می‌کنند و سیم‌های مفتول را در آنکار می‌گذارند و بعد پشت آن ملات می‌ریزند. نکته مهم این است که سیم‌های مفتول باید حتما از جنس گالوانیزه و ضد زنگ باشند.

 پیچ کردن سنگ‌های ساختمان بوسیله پیچ‌ های گالوانیزه

به طور معمول از پیچ‌ هایی در نما استفاده می‌شود که ضد زنگ و گالوانیزه باشند چراکه نمای ساختمان در معرض باران و تابش مستقیم نور آفتاب می‌باشد و باید از مصالح بسیار مرغوب استفاده شود. تعداد پیچ ‌ها باید با مقدار مت مصرفی پشت سنگ تناسب داشته باشد. ملات پشت سنگ نما به طور معمول 3 تا 4 سانتی متر ریخته می‌شود. رول پلاکی که در نما استفاده می‌شود حتما باید از جنس پلاستیک درجه یک باشد. ته رول پلاک‌ها دو باز شونده دارد که هنگام بستن پیچ آن‌ها باز می‌شوند و باعث نگهداری بهتر سنگ نما می‌شود. اگر مطالعه مطلب ” نصب سنگ اسلب در ارتفاع “ برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ” مگا استون “ به وب سایت ما مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *