بلاگ

رزین مگا من الوان چیست؟

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

رزین مگا من الوان چیست؟

رزین اپوکسی از خانواده رزین‌های دو جزئی است که شامل پایه رزینی و هاردنر می‌باشد. این دو جز باید به نسبت مشخصی با توجه به فرمولاسیون و کاربرد آن با یکدیگر مخلوط شوند و سپس روی سطح یا قالب مورد نظر استفاده شوند. پایه رزینی دارای انواع گوناگونی می‌باشد و هاردنرها به دوگروه اصلی تقسیم می‌شوند که شامل هاردنرهای پلی آمین و هاردنرهای پلی آمید می‌باشند. به طور کلی عمده رزین‌های اپوکسی موجود در دنیا به صورت دو جزئی هستن یعنی از پایه رزینی و هاردنر تشکیل شده اند که به نسبت مشخصی با هم ترکیب می‌شوند. البته رزین‌های اپوکسی تک جزئی و سه جزئی هم تولید می‌شوند که استفاده‌های به خصوصی دارند. رزین اپوکسی با توجه به فرمولاسیونش بعد از گذشت چند ساعت تا یک روز به صورت سطحی خشک می‌شود و در ادامه هفته روز طول می‌کشد تا رزین اپوکسی به نهایت سختی خود برسد و پیوندهای شیمیایی به طور کامل بین رزین و هاردنر نشکیل شوند. البته زمان خشک شدن و پخت رزین اپوکسی با توجه به نوع رزین و هاردنر، متفاوت است. در ادامه مطلب ” رزین مگا من الوان چیست؟ “ به معرفی این نوع رزین از ” شرکت آرین تجارت مرجان “ و کاربردهای آن می‌پردازیم. اگر مطالعه این مطلب برای شما جالب توجه است، در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.

رزین مگامن الوان و کاربردهای آن

رزین مگامن الوان به عنوان پوششی روی سنگ، بتن، آجر و سیمان و جدول‌های کنار خیابان در جهت جلوگیری از فرسایش به کار می‌رود. در ضمن از رزین مگامن الوان جهت ترمیم محل‌های نشتیف آب بند کردن کلیه سطوح، گرفتن درزها و سوراخ‌های سنگ و بتن و هم چنین چسباندن سطوح سنگی استفاده می‌شود و از مهم ترین کاربردهای این نوع رزین استفاده از آن به عنوان یک لاک با براقیت بالا می‌باشد.

مشخصات فنی رزین مگامن الوان

رزین مگامن الوان توسط شرکت آرین تجارت مرجان با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه‌ها و بهترین مواد اولیه و هم چنین مطابق با استانداردهای بین المللی به بهترین روش تولید و به بازار عرضه می‌شود.

از مشخصات این رزین به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

 • نسبت مخلوط کردن این رزین با هاردنر 2 به 1 می‌باشد.
 • مدت زمان کار مفید با این رزین در دمای 25 درجه سانتی گراد، 20 دقیقه می‌باشد.
 • حداقل زمان مورد نیاز برای پخت اولیه در دمای 25 درجه سانتی گرادف 12 ساعت می‌باشد.
 • گیرایی کامل این رزین در دمای 25 درجه سانتی گراد، 3 روز است.
 • قدرت کششی این نوع رزین، 25 مگا پاسکال می‌باشد.
 • قدرت تقسیم کششی آن 12 مگا پاسکال است.
 • قدرت انعطاف پذیری رزین مگامن الوان 12 مگا پاسکال است.
 • قدرت تحمل فشار وزنی آن، 120 مگاپاسکال است.
 • حداقل دمای مورد نیاز برای کار هنگام مخلوط کردن، 5 درجه سانتی گراد است.
 • حداکثر دمای مورد نیاز برای کار هنگام مخلوط کردن رزین مگامن الوان، 70 درجه سانتی گراد می‌باشد.
 • این محصول در بسته‌های یک، چهار و ده کیلوگرمی توسط شرکت آرین تجارت مرجان تولید می‌شود.

شرکت آرین تجارت مرجان تلاش می‌کند تا با به کارگیری پیشرفته ترین متدهای روز دنیا بهترین محصول مطابق با استانداردهای بین المللی تولید کرده و به شما عرضه کند. اگر مطالعه مطلب ” رزین مگامن الوان چیست؟ “ برای شما مفید یوده است، برای مطالعه سایر مطالب و مشاهده دیگر محصولات شرکت آرین تجارت مرجان، به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *