بلاگ

چسب مگا استون چیست؟

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

چسب مگا استون چیست؟

در حال حاضر با توجه به پیشرفت‌هایی که در صنعت ساخت و ساز صورت گرفته است، زیبایی و نوع طراحی نماهای ساختمان‌ها و هم چنین چگونگی اجرای نمای ساختمان نشان دهنده نوع فعالیت و نوع فکر مهندسان و طراحان آن پروژه است. به همین سبب مهندسان و معماران علاوه بر بهره گیری از روش‌های نوین در قسمت‌های مختلف ساختمان، تلاش می‌کنند تا در نحوه‌ی اجرای نمای پروژه خود به گونه‌ای دست به طراحی و انتخاب بزنند تا نشان دهنده ماندگاری، استقامت و زیبایی پروژه باشد. سیستم‌های مدرن نما سازی که دهه 70 میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا در جهت ساخت آسمان خراش‌ها با نصب سنگ به روش نمای خشک طراحی و مورد استفاده قرار گرفت، یکی از روش‌های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روش‌ها در دهه 70 شمسی در کشور ما ایران اجرا و مورد استفاده قرار گرفت. برای به کارگیری این روش نیازمند چسب‌هایی منطبق با استانداردهای بین المللی هستیم که چسب مگا استون با داشتن تمام خصوصیات مورد نیاز برای به کارگیری در پروژه‌ها و با هدف عدم نیاز به واردات این چسب توسط تولید کننده‌ها داخلی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا تولید می‌شود. در ادامه مطلب ” چسب مگا استون چیست؟ “ با ” مگا استون “ همراه باشید.

سیستم اجرای نمای خشک

در سیستم نمای خشک می‌توان عملیات اجرای نما را با هر نوع سنگی و با هر ضخامتی به روی هر نوع زیرساختی با استحکام بالا و تنها با استفاده از چسب‌های اپوکسی و بدون نیاز به اسکوپ و یا پیچ و رول پلاک و هم چنین سیستم‌های سنتی مثل دوغاب و ملات اجرا نمود.

مزایای اجرای سیستم نمای خشک با استفاده از چسب مگا استون

  • عدم نیاز به نازک کردن و شیار زدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از ضایعات و پرت سنگ در اجرا و هم چنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ مصرفی نما. در صورتی که در سیستم اسکوپ و دیگر روش‌های نمای خشک برای نگه داشتن سنگ باید حداقل 4 میلی متر شیار در سنگ ایجاد گردد.
  • با توجه به خاصیت الاستیسیته و خمیری شکل بودن چسب مگا استون می‌توان ناشاقولی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نمود.
  • با توجه به اینکه نحوه اتصال سنگ به زیرساخت خود از طریق ایجاد پیوندهای مولکولی بین سنگ و زیرساخت می‌باشد، عملا سنگ نما حتی در اثر ضربه شدید از روی بدنه جدا نشده و بر جای خود می‌مانند. در این سیستم وزن هر سنگ بر روی خود می‌باشد. در صورتی که در سیستم اسکوپ و یا پیچ چنان چه به هر دلیلی سنگ از داخل شکسته و یا رها شود، از بدنه ساختمان جدا شده و به پایین می‌افتد.
  • سرعت اجرای بالا به طوری که هر تیم اجرایی دو نفره در این سیستم قابلیت اتصال و اجرای حداقل 30 الی 45 متر مربع سنگ کاری را دارند. در حالی که در سیستم‌های سنتی حداکثر قابلیت اجرای 10 الی 15 متر در روز وجود دارد.
  • اتصال مادام العمر سنگ و مقاومت سنگ در برابر ارتعاشات و زلزله، عدم افتادن سنگ از روی نما و مقاومت بالا در برابر انقباضات و انبساط طولی و عرضی در اثر حرارات و غیره.
  • امکان اتصال انواع سنگ‌های ساختمانی از قبیل گرانیت، تراورتن و…

شرکت آرین تجارت مرجان نماینده انحصاری چسب مگا استون با بهره گیری از جدید ترین و به روز ترین تکنولوژی‌های روز دنیا، به تولید این چسب‌ها مطابق با استانداردهای جهانی پرداخته است. اگر مطالعه مطلب ” چسب مگا استون چیست ؟ ” برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *