بلاگ

آشنایی با مگا استون

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 5, 2020

آشنایی با مگا استون

شرکت آرین تجارت مرجان از سال 1389 با رویکردی جدید و با بهره گیری از دانش‌های نوین و تمرکز بر روی محصولات تولیدات شده و هم چنین با استفاده از فناوری نانو تکنولوژی و اتکا بر دانش و توانمندی‌های متخصصین شرکت تعاونی و تولیدی رنگ و الوان رزین الوان برای نخستین بار در ایران موفق به تولید محصولی نوین با پایه اپوکسی و با نام تجاری مگا استون گردید. حوزه فعالیت این شرکت به طور خلاصه شامل اجرای آب بندی مخازن، گنبد و روف گاردن‌ها، استخرها، مخازن تحت فشار آب و مواد شیمیایی، مجری انحصاری سیستم‌های نمای خشک، پیمانکاری، طراحی و اجرای نما پروژه‌های ساختمانی، تجاری و اداری می‌باشد. مدیرعامل شرکت مگا استون جناب آقای مهندس علی طوسی می‌باشند که در حدود بیست سال سابقه‌ی حضور در صنعت ساختمان سازی را دارند. در ادامه مطلب ” آشنایی با مگا استون “ به معرفی محصولات این شرکت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

محصولات مگا استون

از جمله محصولات این شرکت به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

چسب مگا استون

چسب مگا استون سه دقیقه‌ای

مگامن الوان

چسب مگا استون

سیستم‌های مدرن نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک همراه است یکی از روش‌های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بوده که این روش اولین بار در کشور آمریکا برای ساخت آسمان خراش‌ها مورد استفاده قرارگرفت و در ایران در دهه 70 شمسی اجرا گردید که در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی در این زمینه ایجاد شده است. در این سیستم می‌توان عملیات اجرای نما را با هر نوع سنگی و با هر ضخامتی بر روی هر نوع زیرساخت با استحکام بالا و با به کارگیری چسب‌های اپوکسی (مگا استون) و بدون نیاز به اسکوپ، پیچ و یا سیستم‌های سنتی هم چون دوغاب و ملات اجرا نمود. از مزایای سیستم نمای خشک با استفاده از چسب مگا استون به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

عدم نیاز به نازک کردن وشیار زدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از ضایعات و پرت سنگ در اجرا و هم چنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ مصرفی نما.

با توجه به خاصیت الاستیسیته و خمیری شکل بودن چسب مگا استون می‌توان ناشاقولی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نمود.

با توجه به اینکه نحوه اتصال سنگ به زیرساخت از طریق ایجاد پیوند مولکولی بین سنگ و زیرساخت می‌باشد، عملا سنگ نما حتی در اثر ضربه شدید از روی بدنه ساختمان جدا نمی‌شود. در صورتی که در سیستم اسکوپ و یا پیچ چنانچه به هر علتی سنگ از داخل شکسته و یا رها شود، از بدنه ساختمان جدا و به پایین می‌افتد.

سرعت اجرایی بسیار بالا به نحوی که هر تیم اجرایی دو نفره در این سیستم قابلیت اتصال و اجرای حداقل 30 الی 45 متر مربع عملیات سنگ‌کاری را دارا می‌باشد. در صورتی که در سیستم‌های سنتی و دیگر روش‌های خشک حداکثر 10 الی 15 متر در روز می‌باشد.

کاهش چشم گیر و قابل توجه هزینه اجرائی در این سیستم به خصوص در متراژهای بالا بسیار قابل اهمیت می‌باشد.

اتصال مادام العمر سنگ و مقاومت سنگ در برابر ارتعاشات و زلزله، مقاومت بالا در برابر انقباضات و انبساط طولی و عرضی دراثر حرارت و…

تحمل شوک حرارتی تا 125 درجه سانتی گراد

عدم نیاز به آهن کشی و یا فرم فلزی مازاد بر روی سازه و اسکلت ساختمان و عدم نیاز به مصرف دوغاب و ملات خود دلیلی بر سبک سازی نما می‌باشد.

امکان اتصال انواع سنگ‌های ساختمانی هم چون گرانیت، تراورتن و حتی سنگ‌های سایز بزرگ بصورت زیر سقفی.

چسب مگا استون سه دقیقه‌ای

چسب مگا استون سه دقیقه‌ای با پایه اپوکسی و با قدرت اتصال بالا جهت استفاده در سنگ کاری و سنگ نما بر روی انواع و اقسام سنگ‌های ساختمانی به عنوان خال جوش و یا تک لقمه‌ای برای تثبیت سنگ بر روی زیرساخت و بالا بردن سرعت عمل سنگ کاری استفاده می‌گردد. چسب مگا استون سه دقیقه‌ای، خمیری شکل بوده و از لحاظ مشخصات فنی کاملا مشابه چسب مگا استون بوده با این تفاوت که از زمانی که دو بخش چسب مگا استون با یکدیگر ترکیب می‌شوند، سنگ‌کار 3 دقیقه زمان برای استفاده از چسب داشته و چسبندگی اولیه آن 15 دقیقه و زمان خشک شدن نهایی آن یک ساعت می‌باشد.

مگامن الوان

مگامن الوان به عنوان یک پوشش روی سنگ، بتن، آجر، سیمان و جدول‌های کنار خیابان جهت جلوگیری از فرسایش به کار می‌رود. هم چنین می‌توان آن را به عنوان یک لاک با براقیت بالا نیز مورد استفاده قرار داد.

معروف ترین پروژه‌های مگا استون

از جمله معروف ترین پروژه‌های شرکت مگااستون به پروژه باغ ایرانی ایران مال، پروژه برج باغ مهر آفرین، پروژه عمارت بکر اوشان فشم، پروژه مشهد مال و هزاران پروژه دیگر از سراسر کشور می‌توان اشاره نمود.

شایان ذکر است چسب مگا استون تنها دارنده استاندارد اپوکسی در ایران می‌باشد. از دیگر تائیدیه‌های این شرکت به گواهی نامه مرکز بازرسی بین المللی SGS، تائیدیه آزمایشگاه و پژوهشگاه پلیمر رازی و دریافت تائیدیه مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی ایران می‌توان اشاره نمود.

اگر مطلب ” آشنایی با مگا استون “ برای شما جالب توجه بوده است، براش مشاهده سایر پروژه‌ها، محصولات و مقالات ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *