بلاگ

استفاده از سنگ در طراحی داخلی

توسط در اخبار و مقالات دسامبر 28, 2020

استفاده از سنگ در طراحی داخلی

سنگ از جمله متریال‌هایی است که از گذشته تا کنون در ساخت و ساز منازل از آن استفاده می‌شده است و با گذشت زمان از کاربری و محبوبیت آن کم نشده است. امروز با توجه به پیشرفت علم و روی کار آمدن تکنولوژی‌های جدید، سنگ‌های متنوعی کشف شده و روش‌های گوناگونی برای فراوری آن‌ها ایجاد شده است. امروزه با توجه به کاربری فضایی که می‌خواهیم در آن از سنگ استفاده کنیم، سنگ‌های متنوعی وجود دارد که هر کدام با توجه به ویژگی‌ها و خصوصیاتی که دارند برای استفاده در فضایی خاص مناسب می‌باشند. خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی که سنگ‌ها دارند هم چون استحکام بالا در کنار زیبایی، قابلیت شست و شو در کنار خاصیت نفوذ ناپذیری، عایق صدا و حرارات و …سبب شده تا به یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی تبدیل شوند. در ادامه به ” استفاده از سنگ در طراحی داخلی “ می‌پردازیم.اگر مطالعه این مطلب برای شما جالب توجه است، با ” مگا استون “ همراه باشید.

خواص سنگ

سنگ‌ها به عنوان متریال‌هایی برگرفته شده از دل طبیعت دارای خواص و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که از جمله این خواص به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

  • سنگ‌ها در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و قابلیت شست و شو دارند.
  • قابلیت برش پذیری بالایی دارند و می‌توان آن‌ها را در ابعاد و سایزهای متنوعی برش داد. در ضمن خاصیت جلاپذیری بالایی دارند که بر زیبایی آن می‌افزاید.
  • مقاومت بالایی در برابر عوامل فرسایشی و فشار و ضربه دارند و این امر سبب افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.
  • نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم اند و تغییر دما تاثیر زیادی بر آن‌ها ندارد.
  • در برابر حشرات مقاوم و غیرقابل نفوذ هستند.
  • مقاوم در برابر مواد اسیدی و قلیایی
  • و…

طراحی داخلی با استفاده از سنگ

سنگ از بهترین و مناسب ترین گزینه‌ها برای استفاده در تزئینات داخلی ساختمان و معماری داخلی آن است. علاوه بر همه‌ی خصوصیات و ویژگی‌هایی که از سنگ‌ها گفته شد، ظاهر خوب و زیبایی که سنگ‌ها دارند سبب شده است که در معماری داخلی برای تزئین دیوار اصلی خانه، شومینه، ستون‌ها، دیوار پشت تلوزیون، اکسسوری‌ها و… از سنگ استفاده شود.

استفاده از سنگ برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان

استفاده از سنگ‌های مرغوب و زیبا برای دیوارهای داخلی ساختمان، جلوه‌ای منحصر به فرد، با شکوه و زیبا به آن می‌دهد. از سنگ برای پوشش دیوارهای سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و راهروها می‌توان استفاده نمود. سنگ مورد استفاده در این مکان‌ها باید علاوه بر ظاهر زیبا، سطحی جلاخورده و صیقلی داشته باشد. در ضمن نکته‌ی مهم در استفاده از سنگ برای پوشش دیوارها، مقاومت بالای سنگ در برابر مواد اسیدی و شوینده‌ها می‌باشد.

استفاده از سنگ به عنوان کف پوش

بهترین گزینه برای پوشش سطح کف و پله‌های یک ساختمان، سنگ‌ها می‌باشند. سنگ‌هایی که برای این مورد استفاده می‌شوند باید قابلیت برش پذیری بالایی داشته باشند تا بتوان آن‌ها را به ابعاد دلخواه در آورد. این سنگ‌ها بیشتر از سایر سنگ‌ های استفاده شده در ساختمان در معرض آلودگی و سیاه شدن قرار می‌گیرند و به همین دلیل باید نسبت به مواد شوینده مقاوم بوده و دچار آسیب نشوند. از بهترین و مناسب ترین سنگ‌ ها برای استفاده در کف، سنگ کوارتزیت می‌باشد. در حال حاضر و با پیشرفت‌هایی که در صنعت سنگ صورت گرفته و هم چنین با توجه به اینکه دسترسی انسان به انواع سنگ‌ها بسیار بیشتر شده است، تمایل به استفاده از این متریال روز به روز بیشتر شده در نتیجه تولید و فراوری آن به ابزار و تکنولوژی‌ های پیشرفته تری نیاز دارد. اگرمطالعه مطلب ” استفاده از سنگ در طراحی داخلی “ برای شما مفید بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *