slide-3-final
اجرای اپوکسی در نمای خشک
11 نوامبر 16

مزایای کار بردی سیستم اجرای نمای خشک با چسبهای اپوکسی:

1- عدم نیاز به نازک کردن و شیارزدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از ضایعات و پرت سنگ در اجرا و همچنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ مصرفی نما. (درصورتی که در سیستم اسکوپ جهت نگهداری سنگ حتماً باید حداقل 4 میلی متر شیار در سنگ ایجاد گردد.)
2- باتوجه به خاصیت الاستیسیته و خمیری شکل بودن چسبهای اپوکسی می توان ناشاقولی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نمود.
3- باتوجه به اینکه نحوه اتصال سنگ به زیرساخت ازطریق ایجاد پیوند مولکولی بین سنگ و زیرساخت می باشد، عملاً سنگ نما حتی دراثر ضربه شدید از روی بدنه ساختمان جدا نشده. دراین سیستم وزن هر سنگ بر روی خود می باشد. (درصورتی که در سیستم اسکوپ و یا پیچ چنانچه به هر علتی سنگ از داخل کشوئی شکسته و یا رها شود، ازبدنه ساختمان جدا و به پائین می افتد).
4- سرعت اجرائی بسیار بالا؛ به نحوی که هر تیم اجرایی دونفره در این سیستم قابلیت اتصال واجرای حداقل 30 الی 45 مترمربع اجرای عملیات سنگ کاری را دارا می باشند.
(درصورتی که در سیستم های سنتی و غیره حداکثر 10 الی 15 متر در روز می باشد).
5- کاهش چشم گیر و قابل توجه هزینه اجرائی دستمزد دراین سیستم به خصوص در متراژ های بالا بسیار قابل اهمیت می باشد. به نحوی که هزینه دستمزد دراین سیستم اجرائی کمتر از یک سوم هزینه دستمزد های مذکور می باشد.
6- اتصال مادام العمر سنگ و مقاومت سنگ در برابر ارتعاشات و زلزله،عدم افتادن سنگ از روی نما حتی در لرزش‌های سازه ای، مقاومت بالا در برابرانقباضات و انبساط طولی و عرضی در اثر حرارت و غیره.
7- امکان sort نمودن سنگ حتی بعد از اتمام پروژه سنگ کاری.
دراین سیستم چون وزن هر سنگ بر روی خود و در جای خود می باشد، عملاً بعد از اتمام سنگ کاری و بازدید نمای کلی چنانچه sort رنگی و یا کیفیتی در هر نقطه ای تداخل و یا ایرادی داشته باشد، می توان سنگ را جدا نموده (سنگ باید خرد شود و با دستگاه فرز جدا شود) و سنگ با کیفیت رنگی و کیفی بالاتری جایگزین گردد.
8- عدم نیاز به آهن کشی و یا فرم فلزی مازاد بر روی سازه و اسکلت ساختمان و عدم نیاز به مصرف دوغاب و ملات خود دلیل محکمی بر اصل سبک سازی نما می باشد.
9- امکان اتصال انواع سنگ های ساختمانی از قبیل (گرا نیت ، تراورتن و یا سرامیک های پورسلن …….)

باتوجه به اینکه درسال 89 و 90 بالغ بر 000,450 مترمربع از پروژه های کلان دولتی و خصوصی صاحب نام همچون پروژه مصلی بزرگ امام خمینی، حرم مطهر امام خمینی، پروژه مسجدالرسول، پروژه مسکونی 700 واحدی جام جم همت (صندوق بازنشستگی صدا و سیما)، پروژه 15 طبقه ولنجک(شکران)؛ ساختمان مرکزی شرکت ایتال استیل، پروژه فرش باستانی راه ابریشم تبریز(سازمان میراث فرهنگی) و پروژه های ساختمانی خصوصی در مناطق 20گانه تهران و شهرستان که توسط مهندسین صاحب نام با این سیستم نمای آنها انجام پذیرفته است ، خودگویای رزومه پربار و توجه جامعه مهندسین روشنفکر به این سیستم اجرائی می باشد.