چسب مگا استون چیست و مزایای استفاده از این چسب چیست؟

شرکت آرین تجارت مرجان
نماینده انحصاری چسب مگا استون و رزین اپوکسی مگامن

چسب مگا استون چیست و چگونه می تواند در تسریع صنایع ساختمانی و عمرانی کمک کننده باشد؟

امروزه زیبایی و نوع طراحی نماهای ساختمان ها و همچنین نحوه اجرای نماهای ساختمان نشان دهنده کلاس کاری، نوع فعالیت و حتی نوع فکر، مهندسان و طراحان آن پروژه می‌باشد. از این رو مهندسان و معماران تراز اول پروژه هاو شرکت علاوه بر بهره گیری از روش های نوین در قسمت های مختلف ساختمان تلاش می کنند تا در نحوه ی اجرای نمای پروژه خود به گونه ای دست به طراحی و انتخاب بزنند تا نشان دهنده ماندگاری ، استقامت و زیبایی باشد و به طوری که در کاهش هزینه و بالاتر بودن بهره وری و ماندگاری و مباحث زیبایی ساختمان آنها به نوعی این امر آشکار گردد.
سیستم های مدرن نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک در دهه ۷۰ میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت آسمان خراش ها طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روشها در دهه ۷۰ شمسی در ایران اجرا شد که طی سالهای گذشته تا به امروز پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه ایجاد شده است.

 

سیستم اجرای نمای خشک و اتصال انواع سنگ های ساختمانی بروی آهن (فریم فلزی )، بتن و پلاستر سیمان

در این سیستم می توان عملیات اجرای نما را با هر نوع سنگی و با هر ضخامتی بروی هر نوع زیرساخت با استحکام بالا و تنها با استفاده از چسبهای اپوکسی (مگااستون) و بدون نیاز به هرگونه اسکوپ، پیچ ، روک پلاک و یا سیستم های سنتی همچون دوغاب و ملات اجرا نمود.

در این سیستم اگر زیرساخت چنانچه دیوار سفالی ،بلوک سیمانی یا آجری ‌باشد، می توان تنها یک لایه پلاستر ماسه سیمان و چسب بتن به ضخامت نهایتا 2 سانت بروی آن اجرا نمود تا سطح زیرساخت استحکام لازم را جهت نگهداری و اتصال ازطریق چسب به سنگ و زیر ساخت را به وجود آورد و یا می توان با توجه به نوع سازه ساختمان، فرم فلزی کشیده و فرآیند اجرای نما را انجام داد.چنانچه دیوار نما بتنی یا دیوار برشی باشد در صورت شاقول و یا تراز بودن دیگر نیاز به انجام پلاستر نیست و میتوان هر نوع سنگی به هر ضخامتی را بروی آن
مادام العمر اتصال داد.

چسب مگا استون

مزایای کار بردی سیستم اجرای نمای خشک با چسب مگااستون

1- عدم نیاز به نازک کردن و شیارزدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از ضایعات و پرت سنگ در اجرا و همچنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ مصرفی نما. (درصورتی که در سیستم اسکوپ و دیگر روش های خشک جهت نگهداری سنگ حتماً باید حداقل 4 میلی متر شیار در سنگ ایجاد گردد.)

2- باتوجه به خاصیت الاستیسیته و خمیری شکل بودن محصول مگا استون می توان ناشاقولی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نمود.
3- باتوجه به اینکه نحوه اتصال سنگ به زیرساخت ازطریق ایجاد پیوند مولکولی بین سنگ و زیرساخت می باشد، عملاً سنگ نما حتی دراثر ضربه شدید از روی بدنه ساختمان جدا نشده. دراین سیستم وزن هر سنگ بر روی خود می باشد. (درصورتی که در سیستم اسکوپ و یا پیچ چنانچه به هر علتی سنگ از داخل کشوئی شکسته و یا رها شود، ازبدنه ساختمان جدا و به پائین می افتد).

4- سرعت اجرائی بسیار بالا؛ به نحوی که هر تیم اجرایی دونفره در این سیستم قابلیت اتصال واجرای حداقل 30 الی 45 مترمربع اجرای عملیات سنگ کاری را دارا می باشند.
(درصورتی که در سیستم های سنتی و دیگر روش های خشک حداکثر 10 الی 15 متر در روز می باشد).
5- کاهش چشم گیر و قابل توجه هزینه اجرائی دستمزد دراین سیستم به خصوص در متراژ های بالا بسیار قابل اهمیت می باشد. به نحوی که هزینه دستمزد دراین سیستم اجرائی کمتر از یک سوم هزینه دستمزد های مذکور می باشد.
6- اتصال مادام العمر سنگ و مقاومت سنگ در برابر ارتعاشات و زلزله،عدم افتادن سنگ از روی نما حتی در لرزش‌های سازه ای، مقاومت بالا در برابرانقباضات و انبساط طولی و عرضی در اثر حرارت و غیره.
7- تحمل شوک حرارتی 125 درجه سانتیگراد
8- عدم نیاز به آهن کشی و یا فرم فلزی مازاد بر روی سازه و اسکلت ساختمان و عدم نیاز به مصرف دوغاب و ملات خود دلیل محکمی بر اصل سبک سازی نما می باشد.
9- امکان اتصال انواع سنگ های ساختمانی از قبیل (گرانیت ، تراورتن و یا سرامیک های پورسلان سنگ های مصنوعی …….) و حتی سنگ های سایز بزرگ (اسلب) بصورت زیر سقفی.

مشخصات فنی چسب مگااستون

نسبت مخلوط کردن1 به 1
زمان کار در 25 درجه سانتی گراد15 دقیقه
حداقل زمان گیرایی در 25 درجه سانتی گراد12 ساعت
گیرایی کامل در 25 درجه سانتی گراد3 روز
قدرت کششی25MPa
قدرت تقسیم کششی12MPa
قدرت انعطاف پذیری17MPa
قدرت تحمل فشار وزنی120MPa
حداقل دما برای کار هنگام مخلوط کردن10 درجه سانتی گراد
حداکثر دما برای کار هنگام مخلوط کردن70 درجه سانتی گراد
بسته بندی محصول (پارت A و B)4 کیلوگرمی