ابزار نصب سنگ اسلب


ابزار نصب سنگ اسلب ابزار نصب سنگ اسلب
سنگ اسلب به سنگ ‌هایی با ابعاد بسیار بزرگ گفته می‌‌شود. این سنگ‌ها در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. حداقل عرض سنگ‌ اسلب 80 سانتی متر است. سنگ‌ خام پس از استخراج از معادن به کارخانه ‌های سنگ بری فرستاده شده و در کارخانه ‌های سنگ بری در ابعاد و اندازه‌های بسیار متنوعی سنگ‌ها را برش می‌دهند. سنگ اسلب باید با ضخامت بسیار دقیق، شفافیت و دقت بالا ساب زده شود و برش آن نیز باید یکنواخت و بسیار دقیق باشد تا شرایط و کیفیت لازم برای عرضه در بازار جهانی و صادرات را داشته باشد. از جمله نکات مهمی که سبب اهمیت سنگ اسلب شده اشت، صادراتی بودن آن است. سنگ اسلب در قسمت‌های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آن به استفاده در کف ساختمان، دیوارهای منازل، دیوار شومینه، در لابی ساختمان‌ها، در حمام و توالت‌های لوکس و … می‌باشد. به طور استاندارد سنگ اسلب به ضخامت‌های 2 و 3 سانتی متر تولید می‌شود. در ادامه مطلب ” ابزار نصب سنگ اسلب “ به چگونگی نصب این سنگ بر روی دیوار و کف می‌پردازیم. در ادامه با ” مگا استون “ همراه باشید.
 
نصب سنگ اسلب
سنگ اسلب به دلیل این که سطح بزرگی از سنگ را به صورت یکپارچه نمایان می‌کند و موجب خواهد شد تا طرح و نقش سنگ که به طور طبیعی شکل گرفته است در یک قاب خود را در معرض نمایش قرار دهد بسیار مورد توجه طراحان و سازندگان است. می‌توان گفت تقریبا تمام انواع سنگ‌های ساختمانی را می‌توان در ابعاد اسلب فراوری و تولید کرد. از جمله سنگ‌هایی که به صورت سنگ اسلب فراوری می‌شوند به سنگ مرمریت، سنگ مرمر، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و… می‌توان اشاره نمود. با توجه به ابعاد سنگ اسلب و تفاوت آن با سایر سنگ‌ها جابه جایی، حمل و هم چنین نصب این سنگ‌ها تا حدودی مشکل است و نیازمند تخصص ویژه‌ای است. برای نصب این سنگ‌ها نیازمند به برنامه ریزی دقیقی قبل از اجرا می‌باشد و در ابتدا باید سنگ مورد نظر را انتخاب کرده و سپس هدف خود را از انتخاب این سنگ بررسی کنید. به طور مثال اگر هدف شما عبور نور از سنگ است، سنگ‌هایی هم چون مرمر و تراونیکس برای شما مفید است. در ادامه باید سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون شما هارمونی داشته باشد چرا که اگر اشتباهی در این مورد صورت پذیرد به دلیل سختی جابه جایی و نصب و هم چنین هزینه بالا تا حدودی جابه جا کردن آن غیر ممکن است. پس بهترین کار قبل از نصب سنگ اسلب شبیه سازی فضای مربوطه با کمک افراد متخصص است.

نصب سنگ اسلب بر روی دیوار
از جمله مهم ترین کاربردهای سنگ اسلب، استفاده از این سنگ در بدنه و دیوارهای ساختمان است. برای نصب و اجرای این سنگ روی دیوار نیاز به افراد متخصص است. مثلا برای نصب سنگ اسلب مرمر بر روی دیوار باید به این نکته توجه نمود که هدف شما از استفاده از این سنگ، عبور نور می‌باشد پس در نتیجه باید نوع مصالح به کار رفته متفاوت باشد و با این کاربری هماهنگ باشد.
نصب سنگ اسلب در کف ساختمان
برای نصب سنگ اسلب کف، نیازمند به پیش نیازهای فنی و محیطی هستیم. مکان مورد نظر شما باید کاملا هموار و یکدست باشد تا اسلب مورد استفاده دچار شکستگی و آسیب نشود. برای نصب سنگ اسلب کف باید به نکاتی برای انتخاب سنگ اسلب مناسب توجه نمود. از جمله این نکات کارایی ساختمان، زمینه رنگ انتخابی و هم چنین بودجه در نظر گرفته شده است. هم چنین از جمله نکات مهم برای نصب سنگ اسلب استفاده از چسب مناسب برای نصب سنگ است. چسبی که در عین کیفیت بالا، مطابق با استانداردهای بین المللی باشد.  سنگ اسلب باتوجه به زیبایی منحصر به فردی که دارد روز به روز بیشتر مورد توجه طراحان و کارفرمایان قرار می‌گیرد و کاربردهای آن بیشتر می‌شود.
اگر مطالعه مطلب ” ابزار نصب سنگ اسلب “ برای شما مفید بوده است، برای مطالعه سایر مطالب ما به وب سایت ” مگا استون “ مراجعه فرمایید.


مگا استون
           

  © Copyright 2021 - All rights reserved by megastone.ir - Developed: loginbrnads.com