بهترین چسب سنگ نمای ساختمان در سال 2023 - مگا استون
بهترین چسب سنگ نمای ساختمان

چسب سنگ نما

با وجود پیشرفتی که چسب‌های قدرتمند سنگ داشته‌اند، بهترین روش برای نصب سنگ اسلب بر روی دیوار ، استفاده از چسب سنگ نما است. اما برای استفاده از این روش هم باید به چند نکته توجه کرد تا این فرایند با کیفیت عالی طی شود. در ابتدا باید توجه داشت برای نصب سنگ‌ نما سطح زیر کار حتما خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار باشد .

 

 

ثبت سفارش آنلاین و خرید چسب سنگ نما مگا استون

آنلاین خرید کن!

megastone.com 1

مزایای اجرای نمای خشک ساختمان با استفاده از چسب سنگ نما مگا استون

 • عدم نیاز به نازک کردن و شیار زدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از ضایعات و پرتی سنگ در اجرا و همچنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ مصرفی نما ( در صورتی که در سیستم اسکوپ و دیگر روشهای خشک جهت نگهداری سنگ حتما باید حداقل 4 میلی متر شیار در سنگ ایجاد شود )
 • با توجه به خاصیت الاستیسیته و خمیری شل بودن محصول مگا استون می توان ناشاقولی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نمود
 • با توجه به اینکه چسب سنگ نما ساختمان به زیر ساخت از طریق ایجاد پیوند مولکولی بین سنگ و زیرساخت می باشد , عملا سنگ نما حتی در اثر ضربه شدید از روی بدنه ساختمان جدا نشده . در این سیستم وزن هر سنگ بر روی خود می باشد.
 • سرعت اجرائی بسیار بالا , به نحوی که هر تیم اجرایی دو نفره در این سیستم قابلیت اتصال و اجرای حداقل 30 الی 45 متر مربع اجرای عملیات سنگ کاری را دارا می باشند .
 • تحمل شوک حرارتی 125 درجه سانتی گراد
 • عدم نیاز به آهن کشی و یا فرم فلزی مازاد بر روی سازه و اسکلت ساختمان و عدم نیاز به مصرف دوغاب و ملات خود دلیل محکمی بر اصل سبک سازی نما می باشد.
 • امکان اتصال انواع سنگهای ساختمانی از قبیل ( گرانیت , تراورتن و یا سرامیکهای پرسلان و …) و حتی سنگ های سایز بزرگ ( اسلب ) بصورت زیر سقفی

 گفتنی است سطح سیمان‌کاری شده بهتر از هر زیرساختی می تواند سنگ اسلب را در طولانی مدت نگه دارد. این هم به دلیل منافذ کوچکی است که دیوار سیمانکاری دارد که زمینه خوبی برای درگیر شدن چسب با دیوار فراهم می‌کند.

به این صورت که چسب، با نفوذ در این سوراخ های کوچک،‌ استحکام بالایی ایجاد خواهد کرد و پس از خشک شدن، چسب سنگ نما کاملا در سنگ ادغام می‌شود. پوشش رزین چسب که در هنگام برش و صیقل به پشت سنگ کشیده می شود نیز به استحکام آن کمک می‌کند.

چراکه تمام حفره‌های پشت سنگ پر می‌شود و این امر به چسبندگی بیشتر سنگ نما به زیرساخت کمک دوچندان می‌کند. از این رو سنگ‌هایی که پوشش چسب مخصوص سنگ نما و رزین در پشت خود ندارند، احتمال شکستگی درجهت رگه‌های سنگ هست که این پوشش کمک می‌کند محل این رگه‌ها کمتر در معرض ترک خوردن و شکستن سنگ قرار بگیرد.

چسی مخصوص سنگ نما

 

چسب مخصوص سنگ نما جایگزینی برای روش دوغاب

دلیل عدم استفاده از روش دوغابی را هم می‌توان به دلیل اینکه بعد از مدتی استحکام خود را از دست می‌دهد و ملات سیمان و آب نمی‌تواند به خورد سنگ برود، ناکارآمد دانست. در بسیاری از موارد استفاده از دوغاب مشاهده شده که سنگ‌ها لق شده و به ترمیم مجدد نیاز دارد. پس بهتر است که از چسب سنگ  برای مسلح کردن و نصب سنگ نما روی دیوار و نما استفاده کرد.

اما در نصب سنگ اسلب در کف و مواردی که سنگ‌ها از جذب آب خوبی برخوردار هستند، می‌توان از دوغاب سیمان استفاده کرد. در نصب سنگ اسلب کف نیز، به طور معمول از مخلوط ماسه و سیمان به همراه چسب بتن برای آماده سازی و زیرسازی کف استفاده می شود.

آشنایی با چسب قرنیز مگا استون

اما سطح زیر کار، چه در کف و چه در بدنه باید از تراز و شاغولی دقیقی برخوردار باشد که هنگام اجرای کار لازم به هدر دادن فضا برای تراز و شاغول کردن کار نباشد.

نکته دیگری که از درجه اهمیت بسیاری برخوردار است، فاصله فضایی است که برای نصب سنگ نما و کف باید در نظر گرفت. به این صورت برای نصب روی دیوار از 0/5 سانت تا 1 سانت و نیم،‌ و برای اجرای کف فاصله بین 2 تا 4 سانتیمتر فاصله نیازاست.

اگر فضای بدنه بیش از اندازه‌های تعریف شده باشد، باعث شل شدن چسب و حرکت چسب به سمت پایین شده و ممکن است چسب ازسطح دیوار با پشت سنگ جدا شود که در نهایت اجرا را با مشکل مواجه ‌کند.

چسب سنگ نما مخصوص نصب سنگ نما اسلب

دراجرای سنگ اسلب در کف نیز همین قانون حکم فرماست. به طوری که اگر فضای ملات خور خیلی زیاد باشد، ممکن است ملات سنگ پس از خشک شدن و کم شدن رطوبت ملات تاحدی نشست داشته باشد که در یکنواختی سطح کارتاثیر زیادی دارد.

به همین دلیل هنگام تراز سطح، باید روی سنگ با چکش پلاستیکی کوبیده شود تا هوای موجود در دوغاب و ملات خارج شده و اجرای کار را بدون مشکل پیش ببرد.

برای اینکه لبه‌های سنگ بالا و پایین نیفتد نیز می توان از همتراز استفاده کرد که سطح دو سنگ را در یک اندازه نگه می دارد. همترازها قطعات پلاستیکی هستند که سنگ یا سرامیک کف را تا مرحله خشک شدن و استحکام کار، در یک سطح نگه می‌دارد.

بدین صورت بعد از خشک شدن ملات زیرکار و محکم شدن سنگها، می توان آنها را جمع کرد.

اجرای نصب سنگ نما با چسب سنگ نما ساختمان

چسب سنگ نمای ساختمان ضامن اجرای پروژه های سنگی

در مرحله انتهای کار باید برای چسباندن سنگ نما بین سنگ‌ها را به خوبی تمیز و آن را برای مرحله رزین کاری آماده کرد. در این مرحله درز بین سنگ‌ها و لب پریدگی‌ها، کرم خوردگیها و سوراخ‌های سطح سنگ پرمی‌شوند و سطح کاملا یکنواخت و صاف می‌شود.

در نهایت نیز با دستگاه سنگ ساب روی سنگ را در چند مرحله سابیده و صیقل می‌دهند که هم سطح کار یکنواخت و صاف شود، هم درز سنگها و سوراخ ها که رزین شده با بافت سنگ یکی شده و ایرادات سنگ که به چشم میخورد را بخوبی بپوشاند.

نصب سنگ نما

گفتنی است دربرخی از سطوح همچون دیوارهای گچی، امکان سنگ اسلب وجود ندارد.گچ  به دلیل خاصیت افزایش حجمی که در هنگام ترکیب با آب و رطوبت پیدا می کند برای این کار مناسب نیست.

رطوبت پس از تماس با گچ درآن نفوذ می کند و لایه ها سطحی که نم بیشتر را جذب کرده از دیوار گچی جدا می شود که این نکته باعث مناسب نبودن آن در سطح زیر کار، برای چسب سنگ اسلب می‌شود.

از طرفی چسبی که روی گچ زده می شود، به خاطر دارا بودن درصد رطوبتی که در خود دارد، گچ را مرطوب کرده و خاصیت آن را از بین می برد و چسب پس از مدتی از گچ جدا می‌شود.
در موادی ممکن است قادر نباشیم که سطح زیرکار را سیمان کرده و برای نصب سنگ اسلب آن را آماده کنیم. در این مواقع از تکنیک شاسی‌کشی با آهن و کاشت میلگرد استفاده می‌کنیم که پروفیل آهن به سطح اسکلت ساختمان یا دیوار اصلی اتصال داده می‌شود.

بهترین چسب سنگ نما

بهترین روش برای شاسی کشی، جوش زدن پروفیل به آهن و ستون موجود در دیوار است که از روش‌های نظیر پیچ و رل، محکم‌تر بوده و عمری طولانی‌تری دارد.

در نهایت میتوان گفت چسب سنگ نما و استفاده از رزین‌ها، عضو جدانشدنی و موثر نصب سنگ نما و تمام بخش‌های ساختمان هستند.

در این راستا بهترین چسب سنگ مگااستون از جمله  چسب پرسلان که تمام مولفه‌های یک محصول باکیفیت با قیمت چسب سنگ نما مناسب را دارد، سالهاست توسط مجریان نصب و فعالان این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد که نشان دهنده کیفیت و قیمت مناسب آن است.

Comments (03)

 • مریم

  پیش از 23 خرداد 1401 / 2 سال

  قیمت ملات کمتره و بنظر اقتصادی تر میاد اما به هیچ عنوان قابل قیاس با چسب سنگ نما مگا استون نیست

 • فرحزادی

  پیش از 31 خرداد 1401 / 2 سال

  فروش آنلاین هم برای خرید چسب سنگ نما دارید؟

  • مگا استون

   پیش از 31 خرداد 1401 / 2 سال

   با شماره های پشتیبانی در تماس باشید

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =