چسب سنگ برای سنگهای طبیعی در نما - مگا استون
چسب سنگ برای سنگهای طبیعی در نما

چسب سنگ برای سنگهای طبیعی

استفاده از سنگ طبیعی برای تکمیل نمای ساختمان ها برای اهداف مختلف یک روند مد روز در بین سازندگان پروژه های ساختمانی است ؛ معماران نیز این گزینه را برای تزئین خانه ها توصیه می کنند. تکنولوژی جدید امکان داشتن دیوارهایی با نمای سنگ مدرن را به سبک یکپارچه سازی با سنگهای طبیعی و تراشیده نشده را فراهم می کند. علاوه بر این، از نظر خواص فیزیکی استحکام، سنگ طبیعی به حق یکی از بادوام ترین مواد استفاده شده پروژه های ساختمانی می باشد.

نمای دیوارهای خارجی ساختمان در نامطلوب ترین شرایط تحت تأثیر دائمی بارش جوی با تغییر چرخه ای دماهای سرد و گرم قرار دارند و باید بالاترین مقاومت در در برابر عوامل خارجی از خود ارائه دهند . با در نظر گرفتن شرایط مختلف جوی  نیاز به توجه بیشتری در هنگام انتخاب چسب سنگ دارد؛ این چسب نه تنها باید ضریب چسبندگی بالایی با مصالح ساختمانی داشته باشد، بلکه در طول کل دوره کارکرد، خواص اولیه خود را نیز از دست ندهد .

چسب سنگ نما استفاده شده باید از نظر مقاومت در برابر رطوبت و مقاومت در برابر یخ زدگی، در سطح بالایی باشد .  چسب سنگ برای سنگهای طبیعی استفاده شده در پروژه های ساختمانی کشور ما در ایران با توجه به تنوع آب و هوایی در ایران بسیار با اهمیت می باشد .

 

چسب سنگ برای سنگهای طبیعی

 

در هنگام انتخاب چسب سنگ برای سنگهای طبیعی ، بایدتوجه ویژه ای به نوع مقاوت چسب در دماهای متفاوت جوی را در نظر داشت ، به طور مثال برای نواحی شمال کشور که دارای بارندگی بسیار است باید در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد , در مناطق جنوبی کشور با توجه به دمای بالا و گرمی هوا باید در برابر گرما و حرارات مقاوم باشد و یا در مناطق غربی و شمال غربی کشور  با توجه به برودت سردی هوا در زمستان باید در برابر سرما و یخ زدگی مزیتهای مقاومتی از خود ارائه نماید .

در حال حاضر شرکت های داخلی بر فناوری تولید فرمولاسیون های باکیفیتی را ارائه می کنند  و از بسیاری جهات تقریباً به خوبی نمونه های وارداتی هستند. متاسفانه نمی توان گفت که قیمت تمام شده تولیدات داخلی بسیار کمتر از وارداتی است. در غیاب رقابت سالم، برخی از آنها به طور غیرمنطقی اجناس خود را گران می فروشند. که در اینجا توصیه ما به معماران استفاده از چسب مگااستون با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد .

 

معیارهای چسب سنگ برای سنگهای طبیعی

  • سنگ طبیعی سنگین است، برای چسبندگی قوی، ترکیبات چسب باید چسبندگی بالایی داشته باشند.
  • پارامترهای انبساط حرارتی سنگ و زیر ساخت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، چسب باید قدرت چسبندگی در سطوح مختلف را داشته باشد .
  • چسب مورد استفاده برای سنگهای طبیعی نباید تحت تأثیر رطوبت و دمای پایین خواص خود را از دست بدهد. به یاد داشته باشید که بازسازی نما کاری سخت و زمان بر است، در برخی موارد نیاز به نصب داربست خواهد بود. جلوگیری از وقوع موقعیت های ناخوشایند بسیار سودمندتر از حذف آنها در آینده است.
  • سنگ طبیعی می تواند هم لبه های صاف و هم ناهموار داشته باشد. چسب سنگ برای سنگهای طبیعی برای سنگهای نا هموار به زمان بسیار بیشتری برای تناسب عناصر جداگانه در اندازه و پیکربندی نیاز دارد. اغلب، سنگ های طبیعی باید بریده شوند و یا خرد شوند و این یک اتلاف وقت اضافی است. با چنین ویژگی هایی که در سنگهای طبیعی وجود دارد در تکمیل با سنگ های طبیعی، زمان استفاده از چسب جایگاه مهمی را به خود اختصاص می دهد. هر چه بزرگتر باشد، کار سخت تر است.

 

 

چسب سنگ برای سنگهای طبیعی

معیار های مورد نیاز برای استفاده از چسب سنگ برای سنگهای طبیعی و انتخاب گزینه مناسب ​​از نظر کیفیت و قیمت بسیار با اهمیت می باشد . با در نظر گرفتن ویژگی ها و اندازه سنگ طبیعی، محل نصب آن، مواد ساخت دیوارهای نما و منطقه آب و هوایی محل سکونت، باید بهترین انتخاب را داشت ..

دستورالعمل های سازنده چسب سنگ برای سنگهای طبیعی را به دقت بخوانید، محصولات را فقط از شرکت هایی انتخاب کنید که توسط مصرف کنندگان متعدد تأیید شده اند. هرگز محصولات تقلبی نخرید، فریب قیمت پایین نخورید. هزینه تعمیرات چندین مرتبه بیشتر از میزان صرفه جویی است.

نحوه چسباندن سنگ طبیعی ترک خورده

چنین مشکلاتی در چسباندن سنگ طبیعی به دلیل بی احتیاطی معمار و یا رعایت نکردن نکات ایمنی در  حمل و نقل سنگ به وجود می آید. نصب سنگ طبیعی با گوشه های شکسته با چسب سنگ برای سنگهای طبیعی مقدور می باشد و می توانید سعی کنید تکه های سنگ را جداگانه روی یک ترکیب معمولی بچسبانید. اگر تجربه زیادی در انجام چنین کارهایی دارید، می توانید روی نتیجه مثبت حساب کنید. اگر نه، پس بهتر است تلاش نکنید.

 

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =