7 نکته خرید سنگ ساختمانی - مگا استون
7 نکته خرید سنگ ساختمانی

شرایط خرید سنگ ساختمانی

انتخاب سنگ ساختمانی مناسب با توجه با دیزاین و همچنین بودجه ساخت یک پروژه بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد . مکانهای استفاده سنگ در انتخاب آن نیز بسیار تاثیر گذار است که به طور مثال در کجا استفاده می شود در نمای ساختمان , در دیزاین داخلی مانند نصب سنگ اسلب و یا سالنها و راهروها که در این مقاله به 7 مورد کلیدی در انتخاب و خرید سنگ ساختمانی اشاره خواهیم کرد 

 

1 – توجه به طیف رنگی سنگ

دسته سنگ انتخابی باید دارای طیف رنگی قابل قبول و استاندارد باشد بدین منظور شما بایستی بابررسی سروکله رنگ , نری سنگ و همچنین ورق زدن سنگ نسبت به انتخاب دسته سنگ با کمترین طیف رنگی اقدام به خرید سنگ ساختمانی نمایید

 

2- توجه به اندازه سنگ

دسته سنگ انتخابی باید اصطلاحا از قد و پای استاندارد و متناسب با نیاز شما باشد , بدین منظور شما با بررسی نری سنگ از شمش , معمولی و یا ریزه بار بودن سنگ انتخابی اطمینان حاصل کرده و متناسب با خواسته خود اقدام به خرید سنگ ساختمانی  نمایید .

 

3 – توجه به برش سنگ

دسته سنگ انتخابی باید دارای قطر برش وعرض یکسان و در قسمت ساب خورده سنگ بدون ناخنی یا لب پریدگی باشد , بدین منظور شما با بررسی قطر یکسان در نری سنگ , بادخور بودن سنگ , عرض یکسان بالا و پایین سنگهای بلند و بررسی لبه های ساب خورده سنگ از فاکتورهای مهم برش سنگ انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید و در نهایت اقدان به خرید سنگ ساختمانی کنید.

 

4 – توجه با ساب سنگ

دسته سنگ انتخابی شما باید از ساب یکنواخت در لبه ها و وسط سنگ و همچنین از رفلکس و بازتاب نور مناسب برخوردار باشد .

 

5 – توجه به گونیا بودن سنگ

سنگ انتخاب شما باید گونیا باشد . بدین منظور شما با بررسی 90 درجه بودن لبه های سنگ از درز دادن و تابیدگی در حین انجام کار جلوگیری می کنید.

 

6 – توجه به برند سنگ 

سنگ انتخابی شما باد دارای نام و نشان شناخته شده باشد . بدین منظور شما با انتخاب کارخانه معتبر و قید نام سنگ در فاکتور ضمن اطمینان از ذات سنگ از بروز مشکلات احتمالی در خرید سنگ ساختمانی جلوگیری می نمایید .

 

7 – توجه به کاربرد انواع سنگ

سنگ انتخابی باید متناسب با پروژه شما باشد بدین منظور شما با توجه به منطقه جغرافیایی , نوع کاربری , طراحی و فضای داخلی و بیرونی توانایی انتخابی مناسب از کاربری سنگ برای خرید سنگ ساختمانی پروژه خود را خواهید داشت .

 

 

این تنها بخشی از نکات فنی و آموزشی در خرید سنگ ساختمانی بود . 

منبع : پارسیس استون

 

7 نکته خرید سنگ ساختمانی - مگا استون

انتخاب سنگ ساختمانی مناسب درساخت یک پروژه بسیار مهم است در این مقاله 7 مورد کلیدی در انتخاب و خرید سنگ ساختمانی اشاره خواهیم کرد 

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =